Eminönü - Alibeyköy Tramvay Hattı

Animasyonu İzleyin...

Arazi Parsel Tanımlama Sistemi

Arazi Parsel Tanımlama Sisteminin Sayısallaştırılması Kapsamında Ortofotoların Edinimi ve Oluşturulması Projesi

Detaylar...

Bursa Fotogrametrik Ortofoto ve Halihazır Projesi (M5)

Bursa Mülki İl Sınırını Kapsayan Yaklaşık 12000 Km2 Alan İçinde 1/1000 Ölçekli Ortofoto Haritalar İle Yaklaşık 8500 Km2’Lik Alan İçerisinde 1/1000 Ve 1/5000 Ölçekli Vektör Haritaların Üretimi (M5) İşi

İstanbul Fotogrametrik Revizyon Halihazır Projesi

İstanbul İl Sınırları İçinde Fotogrametrik Yöntemle 1/1000 ve 1/5000 Ölçekli Revizyon Halihazır Harita ile 1/1000 Ölçekli Ortofoto Harita Üretim İşi

Yenikapı Rekreasyon ve Etkinlik Alanı Projesi

İstanbul Geneli 1. Grup Peyzaj Projeleri Hazırlanması İşi kapsamında firmamız tarafından hazırlanan "Yenikapı Rekreasyon ve Etkinlik Alanı Projesi"

Detaylar...

Sakarya İl Geneli Ulaşım Ana Planı (SUAP)

7000 adet hane halkı ulaşım anketi ile Sakarya İl Geneli Ulaşım Ana Planı (SUAP)

Detaylar...

Türkiye'de İlk Hızlı Tren Müşavirliği

Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi Eskişehir-İnönü arası ile Sincan – Esenkent Projesi Kesimi Yapım İşleri Kontrollük ve Danışmanlık Hizmetleri İşi

Hava Kamera ve LiDAR Sistemleri

Hexagon Geosystems Hava Kamera ve LiDAR Sistemleri Türkiye Yetkili Temsilciliği
Hexagon Geosystems DMCIII Hava Kamera Sistemi
Leica ADS ADS100/RCD30/ALS70(HP-CM-HA)

Detaylar...

Hakkımızda

   Mescioğlu Mühendislik firması 1984 yılında kurulmuştur. Firmamız jeodezi, harita, mühendislik hizmetleri, karayolları projelendirme ile fotogrametri, demiryolu, karayolu ve altyapı müşavirlik ve kontrollük hizmetleri alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

   Bu güne kadar ihale edilmiş en büyük iş (Kulu Ayr. - Aksaray - Ereğli Ayr. - 216 Km) dahil Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bir çok proje yapmış olan MESCİOĞLU, köprü, viyadük ve tünel işlerini de kapsayan karayolu projelerinde edindiği tecrübe ile son 10 yıl içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen ve hayata geçirilen şehir içi trafik düzenleme ve kavşak projelerinin %70'ine imza atmıştır.

   MESCİOĞLU, başarıyla tamamladığı Türkiye'nin İlk Hızlı Tren Müşavirliği olan Ankara (Esenkent) - Eskişehir Demiryolu Rehabilitasyon Projesi Proje ve Yapım Kontrollük ve Danışmanlık Hizmeti İşi, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi ile yapım müşavirliği kapsamında gerek altyapı gerekse üstyapı müşavirliği konusunda deneyim kazanmıştır.

   Firmamız ülkemizde önemli gereksinimlerden biri olan ulaşım master planlaması, su kaynakları yönetimi projelerinde de referansları ile çok disiplinli mühendislik çalışmalarında örnek projelere imza atmıştır.

   Ülkemiz fotogrametri potansiyelinin (iş-işgücü) %80'i (Nisan 2014 itibari ile) firmamız taahhüdünde gerçekleştirilmektedir. Örnek olarak İstanbul İl Sınırları İçinde Fotogrametrik Yöntemle 1/1000 ve 1/5000 Ölçekli Revizyon Halihazır Harita ile 1/1000 Ölçekli Ortofoto Harita Üretim İşi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Sınırları ve Yakın Çevresi İçinde 1/1000 Ölçekli Fotogrametrik Vektör ve 1/5000 Ölçekli Ortofoto Haritaların Üretilmesi projeleri gösterilebilir.

   Hizmet verdiğimiz alanlarda teknik kabiliyetimiz, kalite sistemimiz ve güvene dayanan hizmet kültürümüz ile ihtiyaç sahiplerinin aklına gelen ilk firma olarak, hizmetlerimize müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak hedefi ile devam etmekteyiz.

Firma Tanıtım Kataloğumuzu indirmek için tıklayınız...

Harita Birimi Tanıtım Kataloğumuzu indirmek için tıklayınız...

İstanbul Projeleri Tanıtım Kataloğumuzu indirmek için tıklayınız...

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projeleri Tanıtım Kataloğumuzu indirmek için tıklayınız...

   Toplum ve çevre sorumluluğumuzun bilincinde olarak, yüksek ahlak doğrularından ayrılmadan, bilimsel gelişmeleri yakından izleyerek; müşteri, hissedar ve personel memnuniyetini üçlü sacayağı olarak gözeterek hizmet ve ürünlerimizi sunmak.

   Fotogrametri ve Uzaktan Algılama, Yersel Harita, Ulaşım ve Altyapı Projeleri, Enerji Projeleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yazılım Geliştirme Hizmetleri ve Müşavirlik Hizmetleri'nde, satış ve satış sonrası süreçlerde kaliteyi kültürel bir değer olarak kabul edip, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak hizmetlerimizi sektöre sunan öncü mühendislik hizmetleri firması konumunda olmak ve konumumuzu sürekli geliştirmek.

Referans Kurumlar


Üyesi Olduğumuz Organizasyonlar