Mescioğlu Haber Kaynağı

HARİTA MÜHENDİSLİĞİNDE DİJİTAL YAKLAŞIMLAR VE YENİ UYGULAMALAR başlıklı Öğrenci-Sektör buluşmaları Mart ve Nisan aylarında devam ediyor. 14 Mart - Aksaray Üniversitesi, 18 Mart - Afyon Kocatepe Üniversitesi, 27 Mart - Hacettepe Üniversitesi ve 03 Nisan - Karadeniz Teknik Üniversitesi programlarımıza tüm meslektaş adaylarımızı bekliyoruz.

undefined

undefined

 

undefined

undefined 

 

 

 

 

 

Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Üniversitelerin Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile söyleşi toplantıları 19.02.20129 günü YTÜ ile 15:00-18:00 saatleri arasında, 20.02.2019 günü İTÜ ile 15:30-18:00 saatleri arasında ve 21.02.2019 günü ise Okan Üniversitesi ile 13:30-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yoğun ilgi gören toplantılara ileri günlerde Hacettepe, KTÜ, Aksaray, ve Afyon Kocatepe Üniversiteleri ile devam edilecektir.

undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

İstanbul Bölge Müdürlüğü görevine atanan Murat Sancak YAVUZ için İstanbul Şubemizde kutlama gerçekleştirdik. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz

undefinedundefined

undefined

HARİTA MÜHENDİSLİĞİNDE DİJİTAL YAKLAŞIMLAR VE YENİ UYGULAMALAR başlıklı Öğrenci-Sektör buluşmalarının İstanbul ayağı kapsamında 19 Şubat- Yıldız Teknik Üniversitesi, 20 Şubat-İstanbul Teknik Üniversitesi ve 21 Şubat-İstanbul Okan Üniversitesi programlarımıza tüm meslektaş adaylarımızı bekliyoruz.

undefined

undefined

undefined

Tamamlanan Kosova Projesi sonrası misafir ettiğimiz Kosova Çevre ve Alan Planlama Bakan Yardımcısı Sn. Leotrim Sahiti ve Kosova Kadastro Ajansı Şube Müdürü Sn. Korab Ahmetaj ve ve beraberlerindeki heyet ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında Kosova için yapılabilecek projeler üzerinde duruldu. Ziyaretin ikinci gününde tamamladığımız proje ile ilgili kapanış sunumunu gerçekleştirdik ardından Kosova için ihtiyaç duyulan ve yapılabilecek çalışmalar üzerinde etkili sunumlar gerçekleştirdik. Sunumlar sonrasında, firmamız merkez şubesinde yer alan birimler gezilerek, uygulamalı birim tanıtımları yapıldı.

Ayrıca yaptığımız işbirliği çerçevesinde, uluslararası arenada güç birliği yapmak amacıyla NETCAD YAZILIM A.Ş. yeni yazılım modüllerini tanıttığı bir sunum gerçekleştirdi.

undefinedundefinedundefinedundefinedundefined

Ynt. Krl. Bşk. A. F. Mesci’nin ilk kez ortaya attığı düşünce çerçevesinde, Mescioğlu Müh. ve Müş. A. Ş. olarak; kuruluşundan bu yana 35 yıldır geçirdiği aşamaları, kazandığı deneyim ve bilgi birikimini, gelişen teknolojiler ışığında haritacılık sektörünün gittiği yönü, haritacılığın günümüzdeki uygulamalarını gerçekleştirilen somut projeler üzerinden, yakın gelecekte mezun olup meslek yaşamına atılacak genç mühendis adaylarına aktarmak amacıyla, Üniversitelerimizin Haritacılık Bölümlerinin 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ağırlıklı olmak üzere bir dizi “Söyleşi ve Tanışma” etkinliğinin ilki, Konya Teknik Üniversitesi’nde, 11.12.2018 günü 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirmiştir. Etkinliğin açılış konuşması Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız tarafından yapılmış, Bölüm Öğretim Üyelerinin yanı sıra, oldukça yoğun bir öğrenci katılımı ve ilgisi ile izlenmiştir. Ayhan Faruk Mesci konuşmasının başında, öğrencilerle bu buluşma olanağını sağlayan başta Dekan ve Bölüm Bşk. ile katılımcı öğretim üyesi ve öğrencilere teşekkürlerini sunmuştur. Sonrasında özetle; kendisinin de 35 yıl önce bu sıralarda oturduğunu, bu Üniversiteden mezun olma gururunu yaşadığını, memleketinin de Konya olmasından dolayı, hissettiği vefa duygusunun bir yansıması olarak, düşündüğü söyleşilerin ilkine buradan başladığını ifade etmiştir. Mezuniyetine aylar kala, ne iş yapacağı, nasıl yapacağı endişe ve korkuları ile okulu bitirdiğini, sonrasında bugünlere gelişinin kısa öyküsünü dile getirmiştir. Daha sonra, yine 5 yıl öncesinde bu okuldan mezun olan ve hiçbir mesleki deneyimi olmadan Mescioğlu’nda çalışma yaşamına başlayan Y. Müh. Ahmet Güntel, okul sıralarında iken kendini mesleğe nasıl hazırladığına da vurgu yaparak, şirket tanıtımı ve gerçekleştirilen somut projeler üzerinden şirketin nasıl geniş bir yelpazede hizmet sunduğunu içeren etkileyici bir sunum yapmıştır. Son olarak İş geliştirme Yöneticisi Dr. Mustafa Önder ise; “Endüstri 4.0 Devrimi ve Haritacılık Mesleğine Yansımaları” adı altında, geleceğin haritacılık sektörüne yönelik, genç meslek adaylarına ufuk ötesini göstermeyi hedefleyen bir konuşma gerçekleştirmiştir. Sorular bölümünde, önce çekingen bir yapı sergileyen öğrencilere A. F. Mesci mizahi bir anlatımla kendinden örnekler vererek, bu ürkekliği kısa sürede atmalarını sağlamış ve sonrasında oldukça verimli ve neşeli bir soru-cevap süreci yaşanmıştır. Ardından verilen kokteyl, öğrenciler ile daha sıcak bir iletişim kurulmasına vesile olmuştur. Etkinliğin video kayıt ve görüntü alım faaliyetleri yine şirket mensubu ve aynı zamanda Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunu H. Arif Turgut tarafından yapılmıştır. Bu etkinliklerin ikincisi 20 Şubat 2019 günü 15:30-17:30 saatleri arasında İTÜ’de yapılacaktır.

 

undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined