Mescioğlu Haber Kaynağı

Mescioğlu’nun kendi inisiyatifi ile düzenlediği, Öğrenci-Sektör buluşmasının beşincisi, 14.03.209 günü, 14:00-17:00 saatleri arasında Aksaray Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, başta Harita olmak üzere, diğer Mühendislik Bölümlerinden yaklaşık 150 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Rektör Yrdc. ve aynı zamanda Harita Mühendisliği Bölümü Bşk. Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Ekercin ve diğer bölüm öğretim üyelerinin de yer aldığı söyleşi büyük bir ilgi ile izlenmiştir. Söyleşi sonunda A. F. Mesci ve M. Önder’e Rektör Yrdc. Ve Dekan tarafından birer plaket takdim edilmiştir. 

undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

 

 

HARİTA MÜHENDİSLİĞİNDE DİJİTAL YAKLAŞIMLAR VE YENİ UYGULAMALAR başlıklı Öğrenci-Sektör buluşmaları Mart ve Nisan aylarında devam ediyor. 14 Mart - Aksaray Üniversitesi, 18 Mart - Afyon Kocatepe Üniversitesi, 27 Mart - Hacettepe Üniversitesi ve 03 Nisan - Karadeniz Teknik Üniversitesi programlarımıza tüm meslektaş adaylarımızı bekliyoruz.

undefined

undefined

 

undefined

undefined 

 

 

 

 

 

Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Üniversitelerin Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile söyleşi toplantıları 19.02.20129 günü YTÜ ile 15:00-18:00 saatleri arasında, 20.02.2019 günü İTÜ ile 15:30-18:00 saatleri arasında ve 21.02.2019 günü ise Okan Üniversitesi ile 13:30-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yoğun ilgi gören toplantılara ileri günlerde Hacettepe, KTÜ, Aksaray, ve Afyon Kocatepe Üniversiteleri ile devam edilecektir.

undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

İstanbul Bölge Müdürlüğü görevine atanan Murat Sancak YAVUZ için İstanbul Şubemizde kutlama gerçekleştirdik. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz

undefinedundefined

undefined

HARİTA MÜHENDİSLİĞİNDE DİJİTAL YAKLAŞIMLAR VE YENİ UYGULAMALAR başlıklı Öğrenci-Sektör buluşmalarının İstanbul ayağı kapsamında 19 Şubat- Yıldız Teknik Üniversitesi, 20 Şubat-İstanbul Teknik Üniversitesi ve 21 Şubat-İstanbul Okan Üniversitesi programlarımıza tüm meslektaş adaylarımızı bekliyoruz.

undefined

undefined

undefined

Tamamlanan Kosova Projesi sonrası misafir ettiğimiz Kosova Çevre ve Alan Planlama Bakan Yardımcısı Sn. Leotrim Sahiti ve Kosova Kadastro Ajansı Şube Müdürü Sn. Korab Ahmetaj ve ve beraberlerindeki heyet ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında Kosova için yapılabilecek projeler üzerinde duruldu. Ziyaretin ikinci gününde tamamladığımız proje ile ilgili kapanış sunumunu gerçekleştirdik ardından Kosova için ihtiyaç duyulan ve yapılabilecek çalışmalar üzerinde etkili sunumlar gerçekleştirdik. Sunumlar sonrasında, firmamız merkez şubesinde yer alan birimler gezilerek, uygulamalı birim tanıtımları yapıldı.

Ayrıca yaptığımız işbirliği çerçevesinde, uluslararası arenada güç birliği yapmak amacıyla NETCAD YAZILIM A.Ş. yeni yazılım modüllerini tanıttığı bir sunum gerçekleştirdi.

undefinedundefinedundefinedundefinedundefined