SUAP NEDİR

 

Kentin geleceğini biçimlendirecek olan gelişme ve ulaştırma planlarını bir bütünlük içerisinde, yaşanabilir bir kent ve sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi hedeflerine yönelik olarak gerçekleştirerek ve uygulayarak, Sakarya’nın büyük kentlerimizde yaşanmakta olan ulaştırma ve çevre sorunlarını yaşamadan, 21. Yüzyıla yaraşır, çağdaş bir kent olmasını sağlamak mümkündür.

 

Bu bakımdan, Sakarya Ulaşım Ana Planı (SUAP) Sakarya’nın geleceğini biçimlendirecek çok önemli bir kılavuz olacaktır.

 

 

ULAŞIMDA GELECEĞİN YOLU ‘’MESCİOĞLU’’ SAKARYA ULAŞIM ANA TANITIM TOPLANTISINDA

 

Sakarya’nın geleceği için Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek on yıl içerisinde atacağı adımları ile ilgili bilgi paylaştığı Sakarya Ulaşım Ana Planı (SUAP) Tanıtım Toplantısı 17.04.2012 tarihinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, belediye bürokratları, Ulaşım Ana Planı müellifi Mescioğlu firması yöneticileri, meslek odalarından, sivil toplum kuruluşlarından ve Sakarya Üniversitesi’nden temsilcilerin katılımı ile AKM’de gerçekleşti.

 

Toplantının başlangıcını Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu SUAP Tanıtım Toplantı'sında Sakaryalılarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yaptı. Konuşmasında "Ulaşım Ana Planı seçim beyannamemizde de yer alan bir çalışmaydı. Bu plan ile Sakarya'mızda ulaşımın anayasasını hazırlıyoruz. Şehrimizin geleceği için çok önemli ve 16 ay sürecek bu projeye herkesin destek vermesini bekliyorum" diyerek Sakarya halkına seslendi. Devamı İçin Tıklayınız...